Foto: paklenica.hr Nacionalni park Paklenica nalazi se na Velebitu u blizini grada Zadra, a kao park utemeljen je još 19. listopada 1949. godine. Ne treba posebno napominjati kako se ovaj dio Velebita nalazi na UNESCO-ovoj listi svjetskih rezervata biosfere. Na području nacionalnog parka Paklenica možemo vidjeti dosta visoke litice koje se okomiti pružaju od mora pa sve do dna najviših vrhova. Dakle osim svojih prirodnih ljepota, ovaj nacionalni park izdvaja se i zbog poznatog alpinističkog centra koje godišnje posjeti više od 100.000 posjetitelja godišnje među kojima su naravno najodaniji sami penjači, koje možete vidjeti od prvih proljetnih dana, pa sve do kasne jeseni. Osim jedinstvenog položaja i prekrasnog izgleda, Paklenica se može pohvaliti velikim izborom biljnog svijeta koje se broji u tisućama biljnih vrsta i podvrsta, od čega je 79 endemičnih.
Više na putokosvijeta.hr.
KOMENTARI
KOMENTIRAJ Post
Morate biti prijavljeni da biste komentirali. Prijavite se.
Detalji bloga putokosvijeta.hr
Putovanja | 04.08.2011.
Blog/portal Put oko svijeta namijenjen je ljubiteljima putovanja i svima koji svoje slobodno vrijeme vole... Opširnije »
Ostali postovi bloga putokosvijeta.hr
Putovanja | 06.02.2012.
AerArann je regionalni zračni prijevoznik sa sjedištem u Dublinu, Irskoj odakle djeluje prema svim... Opširnije »
Putovanja | 05.02.2012.
Bulgaria Air zrakoplovna je tvrtka iz Bugarske sa sjedištem na međunarodnom aerodromu u Sofiji. Tvrtka se nalazi... Opširnije »
Putovanja | 03.02.2012.
Ural Airlines poznata je zrakoplovna tvrtka sa sjedištem u Yekaterinburgu, Rusiji, koja radi na domaćim i... Opširnije »
Putovanja | 03.02.2012.
Cyprus Airways je nacionalna zračna kompanija Cipra s ograničenom odgovornošću koja ima svoje sjedište u... Opširnije »