Zaboravljena lozinka? Novi korisnik - Registracija

Pozdrav nepoznati blogeru, šta ima?

Facebook     Twitter

Blogeri.hr > Blog postovi > Život > Gastronomija > Domaći pekmez od šipka

PREGLED Posta

Domaći pekmez od šipka

4 glasa

moj glas

komentari (0)

Post stats

Prikaza: 387x
Klikova: 2x
Glasova: 4
Favorita: 1
Komentara: 0

Podijeli post s drugima

Objavi na Facebooku   Objavi na Twitteru   Objavi na Croportalu   Objavi na Diggu

Dodali u
favorite

 

Autor aleks24

Korisnik aleks24 je skupio 4171 bodova, dodao je post 414 puta, blog 1 puta, a komentirao je po sajtu 21 puta.

Domaći pekmez od šipka

Gastronomija | 12.09.2011. | Dodao/la: aleks24

Zreli i probrani šipak oprati u nekoliko voda i sa obje strane odrezati krajeve. Staviti u posudu i kuhati dok ne omekša. Kada se malo ohladi, protisnuti kroz vrlo sitno sito. Na procijeđeni šipak dodati toliko vode da se dobije smjesa gustoće meda. Izmjeriti količinu tekućine koja se tako dobije da bi kasnije znali koliko šećera morate dodati – na svaki 1 kg tekućine dodaje se 50 dag šećera. Smjesu protisnutog šipka i vode kuhati dok se količina tekućine smanji otprilike za 1/3, a zatim dodati šećer i dalje kuhati. Je li pekmez kuhan, provjeriti tako da se žličica pekmeza stavi na tanjurić, pa ako se uhvati korica kada se ohladi – pekmez je kuhan. Vreli pekmez uliti u prethodno zagrijane staklenkea, a kada se ohladi zatvoriti celofanom ili pergament papirom.

Više na sveosvemu.com.

pekmez, šipak

KOMENTARI

KOMENTIRAJ Post

Morate biti prijavljeni da biste komentirali. Prijavite se.

Detalji bloga sveosvemu.com

Sve O Svemu

Sve O Svemu

Zanimljivosti | 14.04.2010.

Stranica je namijenjena širokoj populaciji, sastoji se od korisnih svakodnevnih savjeta i postupaka. Cilj... Opširnije »

Ostali postovi bloga sveosvemu.com

Međunarodni dan obitelji

Međunarodni dan obitelji

Obitelj | 15.05.2012.

Činjenica je da se slika obitelji pod utjecajem društvenih promjena znatno izmijenila te da su proširene... Opširnije »

Sok od koprive

Sok od koprive

Gastronomija | 14.05.2012.

Osim već poznate bazge, bagrema, …koprive su također pravo blago prirode koje treba upotrijebiti. Jeste li... Opširnije »

Dizani kolači - osinja gnijezda

Dizani kolači - osinja gnijezda

Gastronomija | 19.04.2012.

Za pripremu popularnih osinjih gnijezda potrebni su vam slijedeći sastojci: 50 dag brašna, 3 dag svježeg... Opširnije »

Kako otjerati nepozvane stanare

Kako otjerati nepozvane stanare

Priroda | 19.04.2012.

Posjedujete li dvorište, sigurno u njemu imate voluharice (mali sitni stvorovi slični poljskom mišu)... Opširnije »